Stabilny Finansowo

Jak szybko uzyskać kredyt hipoteczny

Jak wszyscy doskonale wiemy znalezienie wymarzonego domu czy mieszkania nie należy do najłatwiejszych rzeczy. Z reguły największym problemem który staje na drodze do spełnienia tego marzenia są pieniądze. Pamiętajmy jednak, że czasami nie warto poddawać się zbyt szybko ponieważ jest wiele rozwiązań które pozwolą nam na realizację swoich marzeń. Niestety czasami bywa również także na kupno wybranego przez nas mieszkania jest kilku chętnych. Wówczas jak najszybciej podpisujemy umowę przedwstępną i wtedy zaczyna się wyścig z czasem. Na szczęście na polskim rynku pojawia się coraz więcej ekspertów którzy są w stanie pomóc nam sprawnie przebrnąć przez procedurę kredytową, a także uzyskać odpowiednie wsparcie finansowe na realizację największego marzenia, zobacz jak oszczędzać od najmłodszych lat, aby mieć wkład własny http://www.lekka-lokata.com.pl/.

Oferta ofercie nie równa

Kredyt hipoteczny zazwyczaj charakteryzuje się tym, że jest zaciągany na dość znaczna kwotę oraz na długi okres. Jednak nawet w takim przypadku kiedy naprawdę bardzo zależy nam na czasie, najważniejszą kwestią jest dokładne przeanalizowanie oraz porównanie ofert wszystkich baków. Żle podjęta decyzja może przełożyć się na zdecydowanie wyższe koszty kredytu, które niestety będziemy musieli ponosić przez długie lata. Pod uwagę trzeba wziąć również cenę kredytu oraz wiele innych kwestii. Oferty kredytów hipotecznych różnią się od siebie przede wszystkim wysokością wymaganego wkładu własnego, sposobem wyliczania dostępnych kwot kredytu czy też produktami dodatkowymi. Parametrów jest wiele, a to często powoduje że nie jesteśmy w stanie znaleźć jednej najlepszej i najbardziej satysfakcjonującej nas oferty. Często bywa również tak że dana instytucja oferuje nam bardzo atrakcyjny i taki kredyt, ale nie możemy go uzyskać ponieważ nasz wkład własny jet zdecydowanie mniejszy od tego wymaganego. Oferta innego banku może być nieco droższa ale za to wkład własny jaki posiadamy będzie wystarczający.

Wyjściem które z pewnością nieco umożliwi nam lepsze porównanie ofert banków a przy tym oszczędzi czas jest skorzystanie z pomocy doradcy finansowego. Profesjonalny doradca przeprowadzi wstępna analizę naszej sytuacji finansowej, a następnie wyselekcjonuje najkorzystniejsze dla nas oferty co spowoduje, że unikniemy czasochłonnych wizyt w banku.

Jak przebrnąć przez procedurę kredytową

Często bywa tak, że nawet jeżeli posiadamy odpowiednią zdolność kredytową i odpowiedni wkład własny proces uzyskania kredytu może się znacznie przeciągnąć. Jednak to czy będziemy czekać na kredyt kilka tygodni czy tez miesięcy w dużej mierze zależy od nas samych. Decyzja najczęściej zapada w przeciągu miesiąca jednak ważne jest dostarczenie wszystkich niezbędnych dokumentów w jak najkrótszym czasie. Na decyzje banku duży wpływ mają również nasze dotychczasowe zobowiązania i koszty, które ponosimy co miesiąc. Ocenie podlega również nabywana przez nas nieruchomość jej wartość, a także status prawny. W trakcie weryfikacji może się okazać, że niektóre dokumenty podlegają uzupełnieniu.